Які існують засоби контрацепції.

Help24

Местный
Регистрация
23 Окт 2021
Сообщения
52
Реакции
49
1664544716233_image_6483441.JPG


26 вересня відзначали Всесвітній день контрацепції

Давайте розбиратись, що воно таке

Надійна та безпечна контрацепція – це важливий момент у будь-яких стосунках у парі. Правильно підібраний метод контрацепції допоможе уникнути небажаної вагітності та захистити себе від інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Ми хочемо розповісти про різні методи контрацепції, але рекомендуємо робити підбір контрацептивів за рекомендацією лікаря з огляду на індивідуальну ситуацію кожної людини.

Найпопулярнішими методами контрацепції на даний час є:
• внутрішньоматкова контрацепція;
• гормональні контрацептиви (таблетовані препарати, вагінальні кільця, пластирі);
• хімічні контрацептиви (тампони, свічки, креми);
• бар'єрні – презервативи (механічний метод).

Внутрішньоматкова система (ВМС)

Ефективність контрацепції коливається від 99,2 до 99,8%. Внутрішньоматкова спіраль перешкоджає прикріпленню заплідненої яйцеклітини у матці, гормональна спіраль виділяє гормон прогестерон, що забезпечує потрійний захист від вагітності. ВМС є альтернативою для жінок, яким протипоказані оральні контрацептиви. Спіралі вимагають постійного статевого партнера і відсутності хронічних інфекцій, бо без урахування цього чинника, можуть стати джерелом інфікування, Проте: ВМС підвищує ризик запалення, спричиняє больові менструації та підвищує ризик позаматкової вагітності. Спіраль встановлюється на довгий період – 5 років.

Гормональні контрацептиви (таблетовані препарати, вагінальні кільця, пластирі);

Комбіновані оральні контрацептиви, або КОК, – це препарати, що впливають на організм жінки за допомогою гормонів. Ефективність цих ліків при правильному застосуванні – більш ніж 99%, а при типовому – до 91%.

"Тут важлива точність і регулярність. Або жінка буквально по годинах приймає таблетки, або будуть виділення. Заздалегідь передбачити ефект неможливо", Проте: не можна вживати препарати під час вагітності, годування грудьми.

Вагінальне кільце

Типове використання вагінального кільця має ефективність на 91%, а от при правильному воно може захистити жінку від небажаної вагітності на 99%. Гормони потрапляють у кров та забезпечують захист упродовж місяця. Проте: кільце може змінити характер менструацій та має побічну дію, таку як порушення кровообігу та ризик виникнення венозного тромбоемболізму.

Гормональні імпланти та ін’єкції

Гормональний імплант (невеликий пластиковий стрижень) вводять під шкіру руки, де він виділяє гормони. Такий метод контрацепції захищає на 90-99%. Він працює впродовж 5 років. А от гормональні ін’єкції вводять раз на 1-3 місяці. Проте: при використанні гормонального імпланта завагітніти можна лише через 5 років. Ці види контрацепції можуть змінити менструальний цикл, спричинити головний біль, зниження сексуального бажання та збільшення ваги. Не рекомендують лікарі використовувати їх жінкам, які не мають дітей.

Контрацептивний пластир

Цей вид протизаплідних засобів здатний вберегти жінку від небажаної вагітності на 99% при правильному застосуванні, а от при типовому показник знижується до 91%. Його клеять на шкіру. Він випускає гормони у тіло людини, вони діють лише 7 днів. Саме тому пластир необхідно змінювати щотижня.

Проте: гормональний пластир не рекомендують застосовувати жінкам з масою тіла понад 90 кілограмів. Також він може часто відклеюватися.

Діафрагма зі сперміцидами

Хімічні контрацептиви називаються сперміцидами. Сучасні сперміциди складаються з двох компонентів: хімічної речовини, яка руйнує зовнішню оболонку сперматозоїдів і пригнічує їх рухливість або здатність проникати крізь оболонку яйцеклітини при заплідненні, та основи.

Діафрагма – це ковпачок з гнучким обідком, що вводиться у статевий орган жінки. Цей метод ефективний при застосуванні зі сперміцидами – речовинами у вигляді вагінальних свічок, кремів, таблеток, що вводяться всередину статевого органу жінки. Діафрагма зі сперміцидами захищає від незапланованої вагітності на 92-96%. Сама по собі діафрагма ефективна на 71-88%, а сперміциди – до 70%.

"Сперміциди можуть зменшити ризик вагітності, оскільки вони руйнують оболонку сперматозоїдів, але, як правило, їх застосовують неправильно, тому виникає багато побічних ефектів".

Проте: діафрагма повинна залишатися там ще щонайменше на 4 години після статевого акту.

Також сперміцидні контрацептивні препарати випускаються у формі тампонів, свічок, кремів.

Презервативи

Існують два види презервативів – жіночі та чоловічі. ❗️Це єдиний вид контрацепції, який захистить не лише від небажаної вагітності, але й від інфекцій, що передаються статевим шляхом. ❗️Ефективність застосування чоловічих презервативів (надягаються на пеніс) – 98%, жіночих (вводяться в піхву) – 95%.

Перед застосуванням усіх методів контрацепції, окрім презервативів, необхідне консультування лікаря.

___________________________________________________
Якщо вам потрібна консультація лікаря уролога чи гінеколога - звертайтесь до Help 24.

Консультації безоплатні та надаються особам, які належать до груп ризику з питань інфекційних захворювань (ВІЛ, гепатити, ІПСШ тощо).

Зареєструйтесь на нашому ресурсі
Просмотр скрытого контента доступен зарегистрированным пользователям

та оберіть фахівця, до якого Ви хочете записатися на консультацію. Оберіть бажану дату та час онлайн-консультації у календарі фахівця, й запис з'явиться у вашому особистому кабінеті.

Також ви можете поділитись цим дописом зі своїми рідними та близькими, кому така консультація може бути необхідною!

#Help24
 
Назад
Сверху