Гепатит B

Help24

Пользователь
Регистрация
23 Окт 2021
Сообщения
18
Реакции
17
image_6483441.JPG

Тривале перебування вірусу гепатиту B у клітинах печінки може спровокувати цироз та рак печінки, що призводить до смерті. Розвиток хронічної інфекції більше розповсюджений серед дітей грудного віку, інфікованих їхніми матерями, або до досягнення п’ятирічного віку.

Лікування вірусного гепатиту В довготривале. Надійним захистом від цієї недуги є щеплення: захист понад 95% і формування довічного імунітету.

Дітям⚡
З 2000 року вакцина від гепатиту В включена в Національний календар профілактичних щеплень — її закуповує держава, а отже вакцинація є безоплатною.

Схема щеплення проти гепатиту В:
1 доба життя
2 місяці
6 місяців

Дуже важливо отримати усі три дози вакцини, адже від цього залежить рівень захисту дитини. Так, після першої дози вакцини, дитина має захист у 48% через місяць після вакцинації. Через два місяці після другого щеплення рівень захисту становить 9 %, після третьої — досягає 96%.

Якщо дитина не була вакцинована вчасно, вакцинація проводиться за схемою 0–1–6, тобто друга доза вакцини вводиться через місяць після першої, третя — на 6 місяць.

Дорослим⚡

Якщо ви народилися до 2000 року в Україні, то значить не отримували щеплення проти гепатиту В за Національним календарем профілактичних щеплень. Варто піклуватися про це та зробити щеплення з власної ініціативи.

Вірусом можна інфікуватися в лікарні, вдома, у стоматологічному кабінеті, у перукарні, при контакті з інфікованими предметами — зубною щіткою, залізним гребінцем, ножицями, якими користувалася інфікована людина.

⚕️Насамперед, зверніться до свого сімейного лікаря та дізнайтесь точно, чи вакциновані ви проти гепатиту В, дослухайтеся його порад щодо аналізів та скринінгів. Якщо лікар радить пройти курс вакцинації, тоді алгоритм виглядатиме так:

Придбати вакцину власним коштом в аптечній мережі;
прийти до кабінету щеплень вашого медичного закладу та отримати ін’єкцію;
чекати наступного запрошення лікаря на щеплення.
 
Сверху